Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  A- A+
  HAKKIMIZDA

   

  Kurumumuz 01/07/2014 salı günü faaliyete başlamıştır.

  Kurumumuz Ankara Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde faaliyet göstermektedir.

  Kurumumuzda bulunan Tutuklu ve Hükümlülerin yaşam alanları; 8 kişilik 62 oda, 3 kişilik 8 oda, 1 kişilik 16 odadan meydana gelmektedir. 3 ve 8 kişilik odalar dubleks olarak yapılmıştır. Tek kişilik odalar 12 m2 olarak projelendirilmiştir. 3 kişilik odaların alt ve üst kat ortak yaşam ve yatak bölümleri 27'şer m2'dir. 8 kişilik odaların üst kat yatak bölümleri net 28 m2, alt kat ortak yaşam bölümleri 32.5 m2'dir. 8 kişilik ünitelerde 35 m2, 3 kişilik ünitelerde 30 m2 havalandırma bahçeleri yer almıştır.

  Kurumumuzda Tutuklu ve Hükümlülerin eğitimleri amacıyla kullanılan bir tanesi Bilişim Teknolojileri sınıfı olmak üzere toplam 7 derslik bulunmaktadır. Gösteri, konser, tiyatro gibi faaliyetlerin yürütülmesi amacı ile bir adet konferans salonu bulunmaktadır. Tutuklu ve Hükümlülerin spor faaliyetlerini yapabilecekleri bir adet kapalı ve bir adet açık spor salonu bulunmaktadır.

  Kurumumuzda ikamet eden Tutuklu ve Hükümlülerin kapalı ve açık görüşlerini yapabilmeleri için; 4 adet kapalı görüş alanı ile 4 adet açık görüş alanı bulunmaktadır. Ayrıca aynı anda toplam 12 avukatın aynı anda kullanabileceği Avukat görüş mahali bulunmaktadır.

  Kurumumuzda bulunan Tutuklu ve Hükümlülere hizmet etmek amacı ile tam teşekkülü diş ünitesi bulunmaktadır. Haftanın 1 günü Kampüs Devlet Hastahanesinden, 1 Günü ise Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinden gelen diş doktorları tarafından hükümlülere hizmet vermektedir. Ayrıca haftanın 4 günü aile hekimliğinden gelen doktor tarafından tutuklu ve hükümlülerin sağlık hizmetleri karşılanmaktadır.

  Adres

  ADALET MAHALLESİ ADALET SOKAK. NO: 84E YENİKENT/SİNCAN/ANKARA

  Telefon

  0312 254 00 80-81

  0312 254 00 84

  E-Posta

  sincan.ttcikisaretadalet.gov.tr